cut-e dizajnuje atraktívne a priekopnícke nástroje na prilákanie talentov

Priťahovanie talentov je jedna vec. Druhá vec je, že nepotrebujete veľa ľudí, ktorí sa hlásia na danú pracovnú pozíciu, ak nie sú na ňu vhodní, alebo nie sú dostatočne motivovaní.

To, čo potrebujete, je schopnosť prezentovať realistický pohľad na pracovnú pozíciu, čo sa od kandidáta vyžaduje a následne sa potenciálni kandidáti môžu rozhodnúť, či sa na pozíciu prihlásia, alebo budú pokračovať v hľadaní ďalej.

cut-e klienti: predaplikačné testovanie

Realistic Job Preview pomáha kandidátom pri rozhodovaní

Nábor a výber zamestnancov sa stáva čoraz viac orientovaný na kandidáta. Pre kandidátov je dôležité poznať prostredie, kde budú pracovať a poznať firemnú kultúru. Spolupracujeme s organizáciami z viacerých sektorov za účelom vytvorenia Realistic Job Preview, ktorý poskytuje interaktívny, zábavný a úprimný pohľad na danú pracovnú pozíciu. Pútavý Realistic Job Preview v smartfóne, tablete alebo v počítači ponúka potenciálnym uchádzačom skvelý spôsob ako zistiť, či sú vhodní na danú pozíciu vo vašej organizácii alebo na daný odbor. Zároveň toto hodnotenie nazerá na požadované zručnosti, hodnoty a osobnostné charakteristiky. Spoločne vytvárame typické scenáre v práci (on-the-job) a okamžitú spätnú väzbu na základe odpovedí potenciálneho kandidáta, ktorá mu pomôže rozhodnúť sa, či chce pokračovať ďalej a prihlásiť sa na danú pracovnú pozíciu.

Toto hodnotenie taktiež pomáha kandidátom zaradiť sa, resp. vyradiť sa z procesu, čo znamená, že sa k vám dostanú len tí kandidáti, ktorí majú reálny záujem a rozumejú, čo sa od nich vyžaduje.

Siemens: Kariérne poradenstvo pre študentov a absolventov

Pravdepodobne vo vašej organizácii máte množstvo kurzov a programov, ktoré ponúkate svojim zamestnancov a chcete pomôcť svojim kandidátom vybrať tie najvhodnejšie pre ich zručnosti, schopnosti a záujmy. Vieme vám pomôcť navrhnúť a implementovať celú sadu nástrojov, ktoré vám pomôžu pozrieť sa na špecifické schopnosti, záujmy a motiváciu potenciálnych kandidátov v jednom balíku.

Výsledkom je priama spätná väzba o vhodnosti profilu kandidáta na kurzy, programy alebo stáž, ktorú ponúkate. Pomáha to nielen kandidátovi urobiť správne rozhodnutie, ale pomôže to aj Vám zlepšiť pravdepodobnosť úspešného ukončenia tréningu a znížiť mieru predčasného ukončenia (drop-out rate). Kariérne poradenstvo pre študentov a absolventov je optimalizované aj pre mobily a tiež napomáha brandingu organizácie, ktorá je vnímaná ako inovatívna a priekopnícka.

 

 

Online job-matching – zaujatie aj tých talentov, ktorí momentálne nevyhľadávajú nové príležitosti

Zamestnávatelia by sa mali posunúť ďalej od tradičných reklám pre uchádzačov, ktorí si hľadajú prácu, s cieľom osloviť aj pasívnych zamestnancov, ktorí sú pripravení na zmenu zamestnania, ale aktívne si novú prácu nevyhľadávajú. V cut-e vieme, ako túto výzvu zvládnuť.

Nové nástroje na job-matching z cut-e merajú zhodu zručností, kvalifikácie a profesionálnych skúseností ľudí s požiadavkami na konkrétne pracovné miesto. Jednorázovým zadaním údajov potenciálni kandidáti môžu vidieť všetky aktívne inzerované pracovné pozície, ktoré zodpovedajú ich kompetenciám a následne sa vedia rozhodnúť, na ktorú pozíciu budú reagovať. Musíme umožniť potenciálnym zamestnancom pochopiť, v akej miere sa ich kompetencie zhodujú s kompetenciami, ktoré organizácia potrebuje aj keď si kandidát ešte novú prácu aktívne nehľadá.

cut-e spolupracoval s mnohými spoločnosťami pri vytváraní online job-matching systémov, v ktorých užívatelia pracujú s rôznymi online nástrojmi kedy zadávajú informácií o sebe a ak je to vhodné, vypĺňajú testy a dotazníky. Ako výsledok dostanú užívatelia návrh k vhodnému zamestnaniu alebo kariére a v niektorých prípadoch sú aj prepojení na konkrétne pracovné inzeráty. Ak majú záujem o prácu, je možné implementovať „one-click“ aplikáciu na sledovanie procesu podávania žiadosti o zamestnanie.
Po akceptovaní tohto prístupu sa zamestnávatelia vedia dostať k talentovaným kandidátom, ktorí nehľadajú prácu aktívne, ale sú schopní vidieť množstvo pre nich vhodných pracovných príležitostí.

Prilákanie talentov pomocou online hier

Už dlhšie evidujeme nárast online hier - jednoducho ľudia si užívajú hranie hier na svojich mobilných zariadeniach. My vám pomôžeme využiť tento entuziazmus tým, že si vytvoríte svoju vlastnú hru vďaka alebo zábavný Realistický pohľad na prácu, ktorý potom môžete použiť na zvýšenie zaangažovanosti potenciálnych kandidátov. Upevní to vašu pozíciu inovatívneho zamestnávateľa a kandidáti na vás nezabudnú - samozrejme mnohí z nich môžu byť aj vaši zákazníci.

Môžete tiež premýšľať o použití hodnotenia založeného na hre ako súčasť vášho výberového procesu.

Predaplikačné testovanie: nový trend, ktorý tu zostane

Náš najnovší prieskum Global Assessment Barometer upozorňuje na rast potreby prilákať tých správnych ľudí, ktorí zapadnú do organizácie veľmi skoro a zapojiť ich už vo fáze hľadania zamestnania alebo kariérneho plánovania. Evidujeme aj stúpajúci trend investovania do nástrojov pre testovanie kandidátov ešte pred aplikovaním na pracovnú pozíciu, s cieľom posilnenia zapájania sa ľudí (engagement). V súčasnosti 1 z 5 organizácií využíva Realistic Job Preview, nástroje na prilákanie kandidátov založené na hre (game-based attraction tools) a výrazné výdavky sa vynakladajú aj na podporu kariéry alebo výber tréningov.

Vyhľadávač cut-e produktov

Vyhľadávanie vhodného testu alebo dotazníka spomedzi viac ako 40 rôznych online hodnotiacich nástrojov tak, aby naplnili Vaše potreby.
Vyhľadať podľa
oblasti
Instrument
Kontaktujte nás

Zavolajte nám +421-904 209-059

Alebo nás kontaktujte tu

Prihláste sa k odberu talentNews